Forum www.wilnianie.fora.pl Strona Główna www.wilnianie.fora.pl
gdzie Wilniacy, tam i Kaziuki
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

gmina i powiat Kamień Koszyrski, wojewodztwo poleskie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wilnianie.fora.pl Strona Główna -> Białoruś-Łotwa-Estonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogusław Malicki,
Gość






PostWysłany: Śro 16:44, 10 Lis 2010    Temat postu: gmina i powiat Kamień Koszyrski, wojewodztwo poleskie

Poszukuję, dokunentów, światków pobtyu mojego ojca Henryka
Malicki ur.04.031922r w Sułkowie gmina Krasocin województwo świętokrzyskie syna Katarzyny i Hipolita Malickich w miejscowości Kolonia Krymno nr 26, gmina i powiat Kamień Koszyrski, wojewodztwo poleskie.

Ojciec przebywał tam do kwietnia 1942 roku,kiedy to przez zieloną granice wrócił /uciekł/ do Sułkowa. W Krymnie mieszkała cała rodzina Malickich tj.
mój dziadek Hipolit Malicki syn Andrzeja zmarł 15 maja 1944rna tyfus
prawdopodobnie w Bałandyczach, bracia ojca Leon, Stanisław,
Władysław, siostra Janina Malicka z męża Kowalik. Poszukuję
osób, które w tym czsie mieszały w Krymnie i znały moją rodzinę. Rodzina moja musiała uciekać z Krymna w lipcu 1944r
przed bandami UPA. I został utworzony oddział partyzancki
im. Tadeusza Kościuszki, którego dowódcą był Czesław Warchocki.

Historia tego oddziału jest opisana w książce
pod tytułem "Rzeczpospolita Partyzancka" autor Czesław
Warchocki. Brat ojca Leon był jednym z twórców i dowódców
tego oddziału. Poszukuję również dokumentów, lub informacji
odnośnie cmentarza katolickiego w Kamieniu Korzyrskim gdzie została pochowana moja babcia Katarzyna Malicka z domu
Adamczyk zmarła 26.12.1924,lub1925r. Będę wdzięczny za
wszelkie informacje na ten temat.

Z poważaniem Bogusław Malicki, Jędrzejów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urszula C
Gość






PostWysłany: Śro 17:50, 12 Sty 2011    Temat postu: Znam troche ta historie


Hallo
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urszula C
Gość






PostWysłany: Śro 17:54, 12 Sty 2011    Temat postu: Znam ta Historie

Witam ,
moja Babcia urodzila sie w Kolonii Krymno. Moj Wujek walczyl w Partyzantce.
Wszyscy jeszcze zyja i dobrze sie maja. Podejzewam, ze znaja wielu Ludzi z tej miejscowosci. Istnieje takze mezczyzna w Dzierzoniowie, ktory napisal niedawno Ksiazke na ten Temat. Jeszcze nie jest oficjalnie wydana, ale moja rodzina ma juz kopie.
Jakby co, prosze sie tu meldowac, chetnie odpowiem.
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krystyna
Gość






PostWysłany: Śro 19:36, 19 Sty 2011    Temat postu: Kamień Koszyrski-dzieje rodzin

Ucieszyłam sie bardzo kiedy trafiłam na tę strone poszukując książki Czesława Warchockiego- Rzeczpospolita Partyzancka.W książce tej opisane są dzieje Polaków zamieszkałych w okolicach Kamienia Koszyrskiego,ktorzy wstapili w szeregi partyzanckie oddziału im. T. Kościuszki. W szeregach tych był mój mąż i Jego bracia -Marian Wrona,Jan Wrona /ojciec/ Stefan Wrona.Byłam w posiadaniu tej książki .Pożyczyłam ja osobie,która nie oddała mi jej do tej pory ,wypierając sie,że kidykolwiek ją pozyczała.Szukałam w antykwariatach,na e-bay,allegro.Jeżeli ktos wie gdzie jeszcze mozna te książkę szukać prosze o kontakt.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 23:40, 07 Lut 2011    Temat postu: Kolonia Krymno

Witam,
Mój dziadek Eugeniusz Kowalik urodził się w Koloni Krymno. Bardzo często opowiada mi (z najdrobniejszymi szczegółami) o swoim pobycie w Koloni Krymno.

*Wojtek*
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek
Gość






PostWysłany: Wto 13:50, 08 Lut 2011    Temat postu: Janina Malicka z męża Kowalik

Witam ponownie,
Dzisiaj byłem u mojego dziadka i sprawdziłem. Janina Malicka była żoną brata mojego dziadka Stefana Kowalika.

Pozdrawiam:
*Wojtek*
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia Sz.
Gość






PostWysłany: Nie 18:25, 01 Maj 2011    Temat postu:

w temacie tytuly ksiazek z informacjami
- Opowiadania poleskie J.Szubietidze dowodca pilskiej brygady partyzanckiej wsklad ktrorej wchodzil odzial Tadeusza Kosciuszki
- Przez uroczyska Polesia i Wołynia, praca zbiorowa, opisuje miejscowosc Krymno
- Walczyli razem, autor Juchniewicz
- Podziemie Zbrojne polski 1939-44 kazimierz Satura
- Ludobójstwo dokonane przez nacjonslistow Ukraiskich na ludnosci Wołynia 1939-45 Ewa i Władysław Siemiaszko, 2 tomy
- W lesie i na froncie Czesław Dołęga
- Polacy w radzieckim ruchu podziemnym i partyzanckiem 1939-44 Władysław Juchniewicz
- w Jednym Szeregu. wspomnienia uczestnikow walk partyzanckich 1941-44
- Oddzialy gwarii ludowej i armii ludowej kazimierz Satura
-Produkcja uzbrojenia w polskim ruchu oporu 1939-1944
-Polacy w ruchu oporu narodow Europy 1939-1944 Mieczysłąw Juchniewicz, Stanisłąw Okęcki i Witold Bieganski

w/w literatura traktuje o czynie zbrojnym mieszkańców Krymna i okolic Kamienia Koszyrskiego
W indeksach w/w Ksiazek jest wymienione nazwisko Wrona
Sa tez zdjecia Krymna z okresu przed wojennego i wojennego

adres majlowy [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnest272
Gość






PostWysłany: Sob 22:50, 22 Paź 2011    Temat postu:

Witam jestem wnuczka Czesława Warchockiego i mam dostęp do jego książki jeżeli ktoś jest zainteresowany kopią proszę o kontakt na [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acomnieto




Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:02, 16 Lip 2013    Temat postu: Przypomnieć Korzenie

Witam.

Nazywam się Piotr Januszewski. Jestem Wnukiem Antoniego Kuśmierczyka syna Jana Kuśmierczyka i Wiktorii Sornat.
Od dziadka wiem że on i jego bracia utrzymują kontakt z niektórymi z członków Państwa rodzin.

Podaję link do wpisu, który zamieściłem na swoim blogu.
Cytuję w nim dwa fragmenty książki Lucjana.
Zamieściłem również mapę którą wykonał z moją pomocą Dziadek Antoni oraz spis zamordowanych mieszkańców Kolonii.

acomnieto.pl/slowa-slowka-sloweczka-semantyka-z-tragedia-w-tle/
(nie mogę podać pełnego adresu z przedrostkiem ze względu na obwarowania na forum)

Książkę wydana została w ok. 100 egzemplarzach. Większość egzemplarzy pozostała w rodzinie. Mój egzemplarz jest cały czas "w ruchu" ponieważ sporo osób jest nią zainteresowanych.

Podaję również mail do mojego dziadka. Osoby zainteresowane mogą odezwać się bezpośrednio do niego lu pisać na mail zamieszczony na moim blogu.

[link widoczny dla zalogowanych]

Pozdrawiam
PiotrJanuszewski


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek J.




Dołączył: 16 Cze 2018
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 1:17, 16 Cze 2018    Temat postu:

Dobry Wieczór
nazywam się Wojtek Januszewski, jestem synem Mieczysława Januszewskiego a wnukiem Michała Januszewskiego. Ojciec urodził się we wsi Wielka Głusza koło Kamienia Koszyrskiego. Obaj służyli w oddziale partyzanckim im. Tadeusza Kościuszki. Dziadka zabili niemcy na tamtych terenach podczas okupacji, ojciec zmarł w 1989r. Była tez rodzina Juniewiczów albo Juchniewiczów chyba w Małej Głuszy.
Pamiętam opowieści ojca o czasach okupacji, jako młody chłopak ukrywał się w lasach koło Kamienia. Jest o nich wzmianka w książce Tadeusza Szymańskiego "Świtanie jutra".
Szukam jeszcze innych materiałów na temat tamtych czasów i tamtego regionu, szlaku bojowego tego oddziału partyzanckiego. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Wojtek Januszewski
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wojtek J. dnia Sob 1:17, 16 Cze 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wilnianie.fora.pl Strona Główna -> Białoruś-Łotwa-Estonia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin