Forum www.wilnianie.fora.pl Strona Główna www.wilnianie.fora.pl
gdzie Wilniacy, tam i Kaziuki
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

poszukiwania mieszkańców pow. BRASŁAWSKIEGO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wilnianie.fora.pl Strona Główna -> Poszukiwania rodzin, krewnych i znajomych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brasław
Gość






PostWysłany: Sob 19:01, 06 Cze 2009    Temat postu: poszukiwania mieszkańców pow. BRASŁAWSKIEGO

Poszukiwania, informacje dotyczące mieszkańców i miejscowości POWIATU BRASŁAWSKIEGO W WOJ. WILEŃSKIM


Halina Pasek • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 93.105.50.XXX • Data: Wtorek, 12 maja 2009 17:41:11
Poszukuję jakiejkolwiek wiadomości o mojej Cioci Weronice Zych, która przed wojną uczyła w Szkole Powszechnej w Dziedzince pow.Druja.

Halina Pasek z d.Zych • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.168.106.XXX • Data: Wtorek, 12 maja 2009 17:24:21
Poszukuję siostry mojego ojca : Weronika Zych ur.25.01.1903 Korczyna pow.Krosno woj.Lwów ,absolwentka Seminarium Nauczycielskiego we Lwowie w roku 1923. Pracowała w Szkołach Powszechnych w Wilnie ,Brasławiu ,Zalejeńcach i Dziedzinie gm.Druja pow.Brasław .W czasie wojny słuch zaginął i do dziś nikt nie zna dalszych losów .Jestem w posiadaniu zdjęć szkoły ,nauczycielki i uczniów SP DZIEDZINA i domu w którym mieszkała.

Rafal W. • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 92.40.209.XXX • Data: Poniedziałek, 13 kwietnia 2009 05:38:26
Witam, Poszukuje informacji z rodziny Trapszo lub Zakrzewskich. Posiadam Wypis z Ksiag Ziemskich Jana Trapszo z Gubernii Mińskiej dot. ziem w pow. Braslawskim. [link widoczny dla zalogowanych]

Krystyna Kalisz z domu Skukowska • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.9.203.XXX • Data: Poniedziałek, 30 marca 2009 20:06:32
Jestem ciekawa historii swojej rodziny. Mój dziadek Józef Skukowski zamieszkiwał wraz z swoją żoną Marią z domu Żołdkowska we wsi Piotrowszczyzna parafia Gajdy. Zmarł w roku 1941 lub 1942 .Miał dwóch synów Władysława i Stanisława(mój tato). Może ktoś coś słyszł o mojej rodzinie ? Proszę o kontakt .

Czesław Szymkiewicz • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.24.209.XXX • Data: Sobota, 14 marca 2009 21:08:28
Poszukuję wszelkich informacji na temat genealogii rodziny Szymkiewicz z Opsy powiat Brasław.

Tomasz Pinczura • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 80.54.124.XXX • Data: Sobota, 07 marca 2009 22:53:25
Witam wszystkich bardzo serdecznie Poszukuje informacji na temat wsi Zajeleńce koło Brasławia. Nazwiska które mnie interesują to Pińczura, Kukian, Kiezik. Jestem tez w posaidaniu bardzo ciekawego dokumentu z roku 1930 jest to umowa przyrzeczenia kupna-sprzedaży spożadzona przez Notariusza z Brasławia Romana Kuchcińskiego. Bardzo prosze o infromacje na temat wsi lub wyżej wymienionych nazwisk. Dziekuje.

Anna Kowalska (Skukowska) • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.9.216.XXX • Data: Sobota, 07 lutego 2009 22:45:52
Dziękuję za wiadomość o wsi Kiemierezy.Może jeszcze dowiem się czegoś o rodzinie Surwiłło,Skukowscy i Wru(ó)blewicz?

Kazimierz Witowski • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 213.158.196.XXX • Data: Sobota, 31 stycznia 2009 11:27:24
Poszukuję wszelkich informacji o Antonim Witowskim i jego żonie Aleksandrze z Serwetników. W Założynie w 1917r. urodził się ich syn Antoni, ochrzczony w Kościele w Bracławiu.

Teresa Dziadek • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 217.153.67.XXX • Data: Niedziela, 25 stycznia 2009 19:09:06
Poszukuję adresu e-mail rodziny Mielczarek Zuzanna zamieszkała w Litwie miejscowość Zarasaj.Wiadomość przesyłać [link widoczny dla zalogowanych]ękuję za wszelkie informacje

ROMAN GREGOROWICZ • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.11.67.XXX • Data: Wtorek, 23 grudnia 2008 15:40:10
POSZUKUJĘ RODZINY GREGOROWICZ ZAMIESZKAŁYCH W JEZIOROSACH[ZARASEJ]-[NOWOALEKSANDROWSK] DO WOJNY.

Alicja Sienicka • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 87.207.107.XXX • Data: Sobota, 13 grudnia 2008 18:11:24
Moja Mama Anna Milewska( ur. 1922r.), córka Anieli i Józefa Milewskiego pragnie dowiedzieć się, czy w Brasławiu żyją członkowie bliższej lub dalszej rodziny Milewskich lub Lisowskich. Mama urodziła się w Brasławiu i mieszkała przy ulicy Górnej. Jej mąż Jan Lisowski zginął na wojnie, a rodzice Aniela i Józef po wkroczeniu Niemców zostali wywiezieni na teren Rzeszy. Mama wyjechała z Brasławia po wojnie. Jeśli są możliwe jakieś informacje, bardzo prosz o kontakt

Witek • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 86.63.107.XXX • Data: Czwartek, 27 listopada 2008 20:56:40
Witam Poszukuję wszelkich informacji o rodzinach Stankiewicz, Kasiński i Miszczenko z miejscowości Olchowcy gm. Jody pow. Dzisna woj. Wileńskie parafia Borodzienicze

Paulina Ejtminowicz • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.21.101.XXX • Data: Poniedziałek, 24 listopada 2008 19:56:33
szukam rodziny Ejtminowiczów i Wojtkiewiczów

Katarzyna Stefaniak /Borkowska/ • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 79.187.32.XXX • Data: Wtorek, 14 października 2008 12:13:11
poszukuje moich korzeni, prawdopodobnie moi pradziadkowie Borkowscy /prababcia z domu Bejnarowicz zmarła w 1917r./ mieli majątek Ładzina k/Brasławia.

Katarzyna Stefaniak /Borkowska/ • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 79.187.32.XXX • Data: Wtorek, 14 października 2008 12:10:02
poszukuje moich korzeni, prawdopodobnie moi pradziadkowie Borkowscy /prababcia z domu Bejnarowicz zmarła w 1917r./ mieli majątek Ładzina k/Brasław.

Jadwiga z Zambrzyckich • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 77.254.168.XXX • Data: Poniedziałek, 29 września 2008 16:44:37
Wieś Kiemerezy znalazłam na starej mapie wydanej przez WIG. Na współczesnych mapach tej wsi nie znalazłam; na jej miejscu (mapa satelitarna) znajduje się elektrownia jądrowa Ignalina (teraz to teren Litwy). Pozdrawiam. Jadwiga

Kowalska Anna(z domu Skukowska) • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.9.219.XXX • Data: Piątek, 18 lipca 2008 13:02:34
Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jeszcze wieś Kiemierezy w gm.dryświackiej pow.brasławskim woj.wilenskim.Cokolwiek chciałabym się dowiedzieć o tej miejscowości.

Malgorzata Fuksiewicz (szewczuwianiec) • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 77.253.101.XXX • Data: Wtorek, 15 lipca 2008 20:33:09
poszukuje wsi Undrelany powiat Brasław w ktorej wg dokumentow urodzil sie moj tata (niezyjacy) Julian Szewczuwianiec. Nie moge znalezc tej miejscowosci/ wsi w internecie. Jade do Druskiennik i marzy mi sie odwiedzenie rodzinnych stron taty, ale jak je znalezc. Moze ktos jest w stanie pomoc !!!!!

Jarosław Stankiewicz • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 62.141.201.XXX • Data: Wtorek, 15 lipca 2008 00:29:59
Poszukuje informacji o dziadku Wincentym Stankiewiczu zarządzajacym folwarkiem Symuliszki nad jeź.Pruta.Może jakieś zdjęcia?

Robert Maculewicz • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.25.196.XXX • Data: Sobota, 07 czerwca 2008 19:21:53
A ja prosiłbym o pomoc w nawiązaniu kontaktu z rodziną Maculewicz lub Opieczonek (Brasław) Mam adres, lecz potrzebuję jak najszybciej dostać nr telefonu do ów rodziny .

Robert Maculewicz • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.25.196.XXX • Data: Sobota, 07 czerwca 2008 19:20:43
A ja prosiłbym o pomoc w nawiązaniu kontaktu z rodziną Maculewicz lub Opieczonek (Brasław) Mam adres, lecz potrzebuję jak najszybciej dostać nr telefonu do ów rodziny .

Bernadeta Chyrzyńska • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 89.228.249.XXX • Data: Piątek, 06 czerwca 2008 16:09:55
Szukam jakichkolwiek dokumentów (spisy ludności, metryki, akta ślubu, zgonu itp), które pomogłyby mi ustalić moich przodków o nazwisku Karoluk. Już od XIXw. (prawdopodobnie) mieszkali oni we wsi Kajaty, parafia Widze, powiat brasławski. Konstanty Karoluk był moim dziadkiem, a Bogumiła Galiń (wcześniej, po pierwszym mężu: Gierjatowicz) była jego siostrą. Ich bracia Adam i Józef Karoluk zmarli gdzieś w Ameryce. Będę wdzięczna za informacje.

eo
IP: 217.96.62.XXX • Data: Czwartek, 22 maja 2008 16:20:20
16 maja 2008 r. odbył się pogrzeb pani Heleny Stelmaczonek - Prezes ZPB Oddziału w Słobódce. Była ona 1. osobą na Brasławszczyźnie, która na początku lat 90. rozpoczęła działalność polonijną. Oddział ZPB Słobódka, dzięki jej staraniom, był 1. zarejestrowanym ośrodkiem w rejonie brasławskim. Oprócz wielu inicjatyw związanych z odrodzeniem polskości, nauczała również języka polskiego. Nawiązywała stałe kontakty z wieloma osobami w Polsce. Organizowała wyjazdy dla dzieci na kolonie do Polski.

eo
IP: 217.96.62.XXX • Data: Poniedziałek, 21 kwietnia 2008 12:35:29
W Warszawie zakończyło się III Warszawskie Spotkanie Brasławian i Zjazd Sprawozdawczy Delegatów Krajowego Stowarzyszenia Brasławian. W dwudniowych obradach 65 uczestników przyjęło następującą UCHWAŁĘ: III Warszawskie Spotkanie Brasławian w pełni aprobuje przyjęty dotychczas kierunek i metody działań Stowarzyszenia. Do dalszej jego działalności przyjęto: /10 punktów/ Przyjęta Uchwała stanowi wytyczne w działalności struktur Krajowego Stowarzyszenia Brasławian. W. Krawczuk

Marysia i Ewa Warzyńska Walczuk • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.6.127.XXX • Data: Niedziela, 20 kwietnia 2008 16:37:51
Serdeczne podziękowania Panu Władysławowi Krawczukowi- Prezesowi „Krajowego Stowarzyszenia Brasławian” za zorganizownie III Warszawskiego spotkania Brasławian. Dziękujemy za trud i wysiłek włożony w zorganizowaniu spływu i sprzętu żeglarskiego dla młodzieży Ziem Brasławskich. Dziękujemy za krzewienie polskiej kultury i języka ojczystego, za dary i pomoce naukowe dla Brasławian. DZIĘKUJEMY Z poważaniem Marysia i Ewa Warzyńska -Walczuk

Marysia i Ewa Warzyńska Walczuk • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.6.127.XXX • Data: Niedziela, 20 kwietnia 2008 16:34:50
Serdeczne podziękowania Panu Władysławowi Krawczukowi- Prezesowi „Krajowego Stowarzyszenia Brasławian” za zorganizownie III Warszawskiego spotkania Brasławian. Dziękujemy za serce, zaangażowanie, ogrom trudu i pracy włożonej w organizowaniu i niesieniu pomocy Polakom zamieszkującym nasze Ziemie Brasławskie. Dziękujemy za przepiękny film o naszych, jakże cudownych i niezapomnianych rodzinnych stronach. DZIĘKUJEMY Z poważaniem Marysia i Ewa Warzyńska -Walczuk

eugeniusz wojtyniak • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.14.91.XXX • Data: Czwartek, 17 kwietnia 2008 18:55:42
witam wszystkich braslawian i ich potomkow.Moja rodzina zwiazana jest z Braslawiem i wsia Urbany.Moj dziadek Stanislaw byl wlascicielem zakladu szewskiego w braslawiu.Chcialym prosic o pomoc w jego zlokalizowaniu.Czy istnieja jakies archiwa w polsce z danymi do drzewa genealogicznego .Pozdrawiam wiosennie.

eo
IP: 217.96.62.XXX • Data: Niedziela, 13 kwietnia 2008 13:29:22
ORGANIZATORZY Spotkania i Zjazdu Brasławian w Warszawie - 19-20.04.2008 r.: Władysław Krawczuk – prezes (tel. 0-602 365 079), - [link widoczny dla zalogowanych], Zuzanna Kusyk – skarbnik (tel. 0-504 269 725), – [link widoczny dla zalogowanych] TERMIN ZGŁOSZEŃ – 15.04.2008 r.

eo
IP: 217.96.62.XXX • Data: Niedziela, 13 kwietnia 2008 13:27:05
Zapraszamy Brasławian wraz z Rodzinami na III WARSZAWSKIE SPOTKANIE BRASŁAWIAN oraz ZJAZD SPRAWOZDAWCZY DELEGATÓW KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA BRASŁAWIAN 19 i 20.04.2008 r. w Bibliotece Miasta Stołecznego Warszawa (Sala Konferencyjna) ul. Koszykowa 26/28 (obok Placu Konstytucji)

eo
IP: 85.128.91.XXX • Data: Poniedziałek, 10 marca 2008 11:44:16
W dniu 6 III 2008 r. w Olsztynie zmarł płk Kazimierz Krauze \"Wawrzecki\". Pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 III 2008 r. O godzinie 9:45 nastąpi pożegnanie w kaplicy przy ul. Mariańskiej . O 10:15 odjazd do Kętrzyna. Msza św. zostanie odprawiona w kościele św. Jerzego w Kętrzynie o godz. 13:00. Pochowany zostanie na Cmentarzu Komunalnym w Kętrzynie. Kazimierz Krauze był d-cą 24 Brygady Armii Krajowej \"Dryświaty\", autorem książki Ostatni raport o walkach żołnierzy AK na Brasławszczyźnie.

Mirek • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 84.146.105.XXX • Data: Czwartek, 06 marca 2008 17:42:56
Pytanie do Bani Bielaus-Perkowskiej. Czy Pani (lub pani maz) jest spokrewniona z Perkowskim Napoleonem z maj.Mniuta,gmPlissa,pow.Dzisna? Szukam informacji o tym nazwisku.Wiem,ze Napoleon Perkowski zostal przez rotarmistow przejechany czolgiem na \\\"pokazowce\\\" w Mniucie w 1939 r.Nie wiem co stalo sie z jego zona Jadwiga zd.Nornicka?.Napoleon mial tez brata,ktory byl w Ameryce w tym czasie.Prosze o krotka informmacje. Moj adres:Ludomir.Freitag-Carli@gmx.de Pozdrawiam Mirek

Maria Białous -Perkowska • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.21.204.XXX • Data: Wtorek, 26 lutego 2008 19:51:50
Poszukuję informacji o rodzinie mego dziadka Bolesława Korzeniewskiego syna Stanisława. W okresie międzywojennym mieszkał w miejscowości Zastawiszki koło Opsy. Zmarł w 1932r. Jego drugą żoną była Tekla z domu Pietkiewicz ur. w 1903r. w Sauliszkach. ................................... Również informacji o rodzinie Białous z miejscowości Saczywki pow. Dzisna. Maria Białous-Perkowska

Natalia Małecka • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.11.60.XXX • Data: Niedziela, 17 lutego 2008 18:22:05
Poszukuję informacji o miejscowości Różewo, gmina Opsa, powiat Brasław. Czy istnieje jeszcze ta wieś, a jeśli tak, to czy pod tą samą nazwą? Interesują mnie również wiadomości o rodzinie Joczów z Różewa. Przed wojną mieszkała tam moja babcia, Salomea. Jej rodzice nazywali się Michał i Salomea Jocz. Czy istnieje szansa odnalezienia domu/działki, który do nich należał? Nie dysponuję żadnymi dokumentami... Z góry dziękuję!

Krystyna Wróblewski • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 77.253.130.XXX • Data: Sobota, 16 lutego 2008 16:46:07
Dodaję jeszcze: Władysław Samsonowicz. Chciałabym nawiązać kontakt z kimś pochodzącym z Koncynowa, Zajnowa. Pozdrawiam

Krystyna Wróblewska • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 87.205.225.XXX • Data: Sobota, 12 stycznia 2008 20:57:40
Nazywam się Krystyna Wróblewska. Urodziłam się w Koncynowie gm. Jody pow. Brasław. Poszukuję przyjaciół mojej rodziny: Wiktora Samsonowicza, PP. Puzyrewskich. Czy żyje ktoś z Koncynowiaków jeszcze - proszę o kontakt. Pozdrawiam.

Jerzy Klawe • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.27.218.XXX • Data: Piątek, 04 stycznia 2008 09:31:10
Poszukuje powiązan . Rodzice moi Jan i Janina Klawe z domu Orłowska mieszkali w Brasławiu.Rodzice Jana to Kajetan i Ewa Klawe z domu Pożarska.Od 1945 r. mieszkamy we Wrocławiu.

Zbigniew Stankiewicz • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.6.145.XXX • Data: Środa, 02 stycznia 2008 20:41:03
Witam Państwa. Moż ktoś znał mjego pradziadka Nikodema Wojtkiewicza ze wsi Pustoszka w okolicach Brasławia. Podobno hodował konie dla artlerii. Pozdrawiam wszystkich kresowian i ich potomków

Jurek Klawe [Klawa] • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.27.239.XXX • Data: Środa, 05 grudnia 2007 20:34:36
W Brasławiu mieszkali moi rodzice Jan i Janina Klawe[Klawa].mama zd. Orłowska,brat Zdzisław,babcia Maria, ciocia Alina i wujek Heniek Orłowscy .Oile mi wiadomo to mieszkali w pobliżu jeziora.Po wojnie zamieszkali we Wrocławiu, gdzie ja mieszkam do dzisiaj.Ojciec mój Jan urodził się w Rydze[Łotwa].Ja urodziłem się w Legnicy1945r. z poważaniem Jurek

eo
IP: 85.128.91.XXX • Data: Sobota, 24 listopada 2007 13:34:06
Szanowni Brasławianie! Serdecznie Państwa zapraszamy na Brasławskie Spotkanie Wigilijne w dn 12.12 br.(środa) o g.13.00 w naszej siedzibie w Domu Polonii - 00-322 Warszawa ul.Krakowskie Przedmieście 64. Prosimy o potwierdzanie udziału w spotkaniu do dn. 27.11 br. włącznie. Zgłoszenia przyjmują telefonicznie Panie: Halina Zasztoft - tel.: 022 831 13 64 i Lamberta Żaba - tel.: 022 628 33 26. Koszt uczestnictwa wynosi ok. 25 zł/osobę. Z poważaniem, Władysław Krawczuk - Prezes Zarządu

Jan Moczulski • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 87.205.36.XXX • Data: Czwartek, 22 listopada 2007 01:06:29
Poszukuje zjec i innych materjalow historycznych dotyczacych miejscowosci i mieszkancow DRYSWIAT. Kontakt [link widoczny dla zalogowanych]

Grażyna Wilczak • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 87.206.216.XXX • Data: Wtorek, 30 października 2007 20:53:02
Poszukuje rodziny BARTOSZEWICZ, która przed wojną mieszkała w miejscowości BARTOSZEWO, gminie NIKOŁAJEWO, powiat DZISNA, województwo WILNO

eo
IP: 83.19.8.XXX • Data: Wtorek, 23 października 2007 09:53:01
Zapraszamy 5.11.2007 r. o g. 18.30 do udziału w "VIII Wieczorze Dobroczynnym" w Teatrze Polskim w Warszawie przy ul. Karasia 2. Wystąpią zespoły z Lwowa, Grodna i Warszawy. W przerwie koncertu prowadzona będzie kwesta na rzecz wsparcia finansowego prac remontowych w Kościele p. w. Opatrzności Bożej w Słobódce k/Brasławia. Prosimy o liczny udział z rodzinami i znajomymi oraz wsparcie naszej inicjatywy pomocy środowisku polskiemu w Słobódce. Prezes KS Brasławian - Władysław Krawczuk

eo
IP: 83.19.8.XXX • Data: Wtorek, 23 października 2007 09:44:06
Witamy Brasławian oraz sympatyków ! 1. Zapraszamy na zebranie naszego Krajowego Stowarzyszenia Brasławian 24 października 2007 r. o g. 16-tej w Sali Kominkowej Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu 64. W programie: - przygotowania do 4-tej wizyty konsultacyjnej w Brasławiu w dn.31.10 - 4.11 br., - przygotowania do VIII Wieczoru Dobroczynnego w Teatrze Polskim, w dn. 5.11 br., - przebieg akcji letniej i operacji \"Żagle Przyjaźni 2007\". Prezes Zarządu - Władysław Krawczuk

Wojciech Gudaczewski • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.9.207.XXX • Data: Poniedziałek, 15 października 2007 19:01:37
Witam Państwa, Poszukuje informacji na temat mojej rodziny, która mieszkała przed wojną w Brasławiu. Niestety znam tylko jednego członka Stefana Gudaczewskiego, który został zamordowany w katyniu w 1940. Wiem że jego zona i córka przezyły wojnę i zamieszkałay gdzieś na Mazurach (Bartoszyce?). Niestety nie znam ich imion. Czy istnieje jakiś spis ludności Brasławia sprzezd 1939 roku? Czy w Brasławiu można w kościele znaleźć księgi metrykalne z tego okresu?Czy ktoś z Państwa może mi pomóc?

Grazyna Wilczak • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 217.153.13.XXX • Data: Poniedziałek, 01 października 2007 11:11:08
Jestem córką FRANCISZKI BARTOSZEWICZ. Poszukuje rodziny mojej Mamy. Mama jako mała dziwczynka została wywieziona na Sybir 24.02.1940r. wraz z całą rodziną. Tata - Czesław s Jana Mama - Michalina zd. Sielatycka Siostry - Leonia, Maria,Ludmiła Bracia - Jan, Artur który prawdopodobnie jest w Argentynie. Stryj - Stanisław Bardzo prosze o kontakt 600 423 135
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senior




Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:27, 16 Cze 2009    Temat postu:

Zabytki Wilna - www.naszekresy.fora.pl Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
www.naszekresy.fora.pl/dla-kazdego-cos-milego,1/zabytki-wilna,17.html - Kopia - Podobne strony
.
nasza rodzina, krewni i znajomi - dawniej i dzisiaj / Napisz odpowiedź Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - nasza rodzina, krewni i ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - nasza rodzina, krewni i ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na.
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - nasza rodzina, krewni i ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na.
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - Nasze klasy - portal dla ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - Nasze klasy - portal dla ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na.
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Nasze klasy - portal dla absolwentów, nauczycieli i znajomych ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - Nasze klasy - portal dla ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - Moje klasy i szkoły Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na.
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
dokumentacja polskich grobów w Wilnie - Moje klasy i szkoły Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na.
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Moje klasy i szkoły / Napisz odpowiedź Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości: Ramzes Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości: admin Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja grobów na cmentarzach wileńskich Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja grobów na cmentarzach wileńskich Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Dokumentacja grobów na cmentarzach wileńskich Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Dokumentacja grobów na cmentarzach wileńskich Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości: fotograf Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Witamy w Galerii Studia Fotografii i Filmu "Video-Lux" w Koszalinie Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Witamy w Galerii Studia Fotografii i Filmu "Video-Lux" w Koszalinie Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Witamy w Galerii Studia Fotografii i Filmu "Video ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości: video Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Ostatnie wiadomości: spl Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich na cmentarzach ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - Kopia - Podobne strony

.
Drukuj stronę - Dokumentacja fotograficzno-filmowa grobów polskich ... Tatiana i Władysław Pitakowie wybierają się do Wilna w celu wykonania dokumentacji fotograficzno-filmowej grobów polskich na cmentarzach wileńskich. ...
[link widoczny dla zalogowanych]
action=printpage;topic=55.0 - Kopia - Podobne strony


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kresowiak




Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 66
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:25, 11 Sie 2010    Temat postu:

.
Polskie kresy na płytach dvd
@@@

Trwający ponad 80 minut film pt: "Wilno z okna na Szkaplernej" pokazuje wędrówkę rodowitej wilnianki, która po śmierci ojca, jako kilkuletnie dziecko, w 1954 z matką wyjechała na Ziemie Zachodnie.

Po ponad 50 latach wróciła do Wilna i razem ze stryjecznym bratem zaczęła szukać śladów młodości jej rodziców i krewnych oraz swojego dzieciństwa.

Tak jak miała szczęście odkryć, że jej stryj nie zginął w bombardowaniu Baranowicz w czasie wojny, a po jej zakończeniu ożenił się i wyjechał w 1945 r. do Polski, tak - dzięki pomocy rektora kościoła NMP Na Piaskach w Wilnie - odnalazła groby ojca i brata oraz dom na ul. Szkaplernej, w którym mieszkała jako dziecko.

Film, nagrany w nowoczesnym formacie ekranowym (16:9), pokazuje wędrówkę po cmentarzach, starych uliczkach i zaułkach Wilna, fragmenty liturgii w Kościołach i cerkwiach, a przede wszystkim w kościele franciszkańskim i kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej.





Szczegółowe informacje i zamówienia:

[link widoczny dla zalogowanych]
tel.660-332-172



@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Film DVD dla Ciebie

Na filmie dvd (28 minut w formacie ekranowym 16:9)
niesamowita historia ludzi i cudownego obrazu
Matki Boskiej Łaskawej z Tartakowa k/Sokala w woj. Lwowskim



kilka fotek z tego filmu na stronie:
[link widoczny dla zalogowanych]


Zamówienia proszę składać pod adresem:

[link widoczny dla zalogowanych]

lub telefonicznie: 94-340-60-06


@@@@@@@@@@@@@@@@


Cytat:
Sokal i kresy nad Bugiem - dvd




O czym jest film?

Przepiękne są wnętrza cerkwi obrządku grecko-katolickiego, m.in. św. Piotra i Pawła oraz św. Mikołaja, w której B.Chmielnicki brał ślub.

Sporo miejsca zajmuje pobyt w ruinach pałacu Potockich i czynnym już od 2004 r. kościele rzymsko-katolickim i cerkwi w Tartakowie.

W maju 2007 r. odbyła się w tym kościele Msza św. w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Normalnie raz w tygodniu przyjeżdża ksiądz z Czerwonogradu (dawniejszy Krystynopol) i odprawia nabożeństwa w języku ukraińskim.

Na pewno duże wrażenie zrobią ujęcia klasztoru Bernardynów (obecnie znajduje się w nim ciężkie więzienie) oraz piękne widoki starego miasta i cmentarza w Sokalu. Wszystko jest uzupełnione rozmowami z mieszkańcami sokalszczyzny w języku polskim i ukraińskim.

Fragmenty filmu można obejrzeć po kliknięciu na linki:

Sokal k/Lwowa - intro do filmu:
[link widoczny dla zalogowanych]

Sokal k/Lwowa -cerkiew pw. św.Piotra i Pawła:
[link widoczny dla zalogowanych]

Zabuże k/Sokala - cerkiew pw. św. Michała Archanioła:
[link widoczny dla zalogowanych]

Czas trwania filmu = 70:00 minut

Informacje i zamówienia:

[link widoczny dla zalogowanych]
tel.660-332-172


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 19:26, 07 Sty 2019    Temat postu: Re: poszukiwania mieszkańców pow. BRASŁAWSKIEGO

Brasław napisał:
Poszukiwania, informacje dotyczące mieszkańców i miejscowości POWIATU BRASŁAWSKIEGO W WOJ. WILEŃSKIM

Wojciech Gudaczewski • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 83.9.207.XXX • Data: Poniedziałek, 15 października 2007 19:01:37
Witam Państwa, Poszukuje informacji na temat mojej rodziny, która mieszkała przed wojną w Brasławiu. Niestety znam tylko jednego członka Stefana Gudaczewskiego, który został zamordowany w katyniu w 1940. Wiem że jego zona i córka przezyły wojnę i zamieszkałay gdzieś na Mazurach (Bartoszyce?). Niestety nie znam ich imion. Czy istnieje jakiś spis ludności Brasławia sprzezd 1939 roku? Czy w Brasławiu można w kościele znaleźć księgi metrykalne z tego okresu?Czy ktoś z Państwa może mi pomóc?


Witam ponownie, to już kolejne lata moich poszukiwań śladów rodziny Gudaczewskich na Kresach. Dzięki Pani Krystynie Adamowicz z Wilna odnalazłem córkę por. Stefana Gudaczewskiego - Grażynę. To w zasadzie poprzez publikacje jakie ukazały się w prasie. Teraz dzięki odnalezionej rodzinie zebrałem już materiał na książkę o losach Stefana Gudaczewskiego, który mieszkał także w Brasławiu. Jestem w posiadaniu listu, który został napisany przez Stefana właśnie w Brasławiu. I tu jest pewna luka w moich ustaleniach. Poszukuję osób, które może wiedzą jak ustalić miejsce jego zamieszkania w Brasławiu? Może żyją jeszcze osoby w Brasławiu, które mogłyby pamiętać Stefana lub jego rodzinę? Czy można ustalić miejsce jego domu, mieszkania? Czy są jakieś archiwa. Stefan był przed wojną urzędnikiem więc taki ślad powinien pozostać. Niestety jak do tej pory nie udało mi się tego ustalić. potrzebowałbym do książki zdjęcie domu w którym mieszkał w Brasławiu lub miejsca po tym domu.

Będę wdzięczny za każdą pomoc
Wojciech Gudaczewski
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wilnianie.fora.pl Strona Główna -> Poszukiwania rodzin, krewnych i znajomych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin